Drobné památky libereckého kraje

VYŠLO TISKEM

V této rubrice se pokusím informovat o zprávách a článcích v tisku a o publikacích vztahujících  se k problematice drobných památek.

V srpnovém čísle měsíčníku KRNAPu se mimo jiné dočteme, že je to již 100 let od postavení Körnerova kamene na vrcholu Smrku v Jizerských horách.
V červencovém čísle měsíčníku KRNAPu se mimo jiné dočteme o historii Mützelova pomníčku na Ptačích kupách v Jizerských horách (a proč je zde letos odhalen již druhý obrázek) a o kapli sv. Barbory na Grabštejně.
V letním čísle vlastivědného sborníku Českého ráje a Podještědí se mimo jiné dočteme o události z konce války, kterou dodnes připomíná pamětní deska na kapli Navštívení Panny Marie v Mašově u Turnova.
V jarním vydání vlastivědného sborníku Českého ráje a Podještědí se mimo jiné dočteme o drobných památkách ve vsi Bystrá u Hodkovic n.M., o pamětní desce padlých a umučených bratří Sokola za 2.sv.války v Lomnici n.P., o drobných památkách v Bozkově a znovu o obnovené zvonici v Železném Brodě.
V lednovém čísle měsíčníku KRNAPu se mimo jiné dočteme o "Znovuzrození zvonice" v Železném Brodě, o jizerskohorských pomníčcích očima Miloslava Nevrlého, o zapomenutém příběhu sochy sv. Máří Magdalény z Větrova u Frýdlantu, a o obnoveném pomníku prusko rakouské války v Chrastavě.
1  
2  
 
© MICHAL VRBATA ----- VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA ----- http://drpalik.mistecko.cz